Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnieńTerapia współuzależnienia - pomagamy
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://vitalibera.pl

Dodano: 2021-03-08

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zakamarek 39a

Kod pocztowy: 02-998

Telefon: 538455505
Ludzie, którzy żyją w bliskiej relacji z osobami uzależnionymi, często podporządkowują im swoje życie. Dopasowują się do ich zachowań, starają się ukryć nałóg i uchronić rodzinę przed jego konsekwencjami. Ich potrzeby schodzą na dalszy plan, łatwo ulegają manipulacji, a także zmagają się z niską samooceną. W środku Vita Libera osoby współuzależnione mogą uzyskać specjalistyczną pomoc i wsparcie. Pracuje tu bowiem zespół doświadczonych pracowników medycznych i psychologów, którzy opracowują odpowiedni program leczenia.

W klinice odbywa się terapia współuzależnienia. Pierwszym etapem jest uświadomienie pacjentom problemu i jego konsekwencji. Wykorzystuje się tu sprawdzone metody, które są skuteczne. Podopieczni mogą uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych. Celem terapii jest zmiana sposobu myślenia osoby współuzależnionej, a także wzbudzenie w niej chęci do zmian i walki o swoje potrzeby. Program terapeutyczny jest dostosowany do rodzaju nałogu, a także stopnia nasilenia problemu. Problem ten dotyka nie tylko uzależnionych, ale także ich najbliższych. Podporządkowują oni wówczas im swoje życie, przyjmują na siebie całą odpowiedzialność, przystosowują się do niezdrowej sytuacji. Sprawia to, że żyją w permanentnym stresie i napięciu. W takich sytuacjach konieczna jest terapia, której zadaniem jest uświadomienie pacjentom, iż nie mają wpływu na nałóg najbliższej osoby, mają prawo do własnego życia. Wsparcie psychologiczne umożliwia zrozumienie przyczyn współuzależnienia, co jest pierwszym krokiem do przerwania patologicznych relacji. 

Leczenie uzależnień jest długotrwałym procesem, terapią powinna być objęta cała rodzina. Zwiększa to wówczas szanse na jej powodzenie. W klinice pacjenci mogą uczestniczyć w terapii grupowej. Rozmowa z osobami, które mają podobny problem, pomaga opracować techniki radzenia sobie z nieprawidłowościami, daje wsparcie emocjonalne i społeczne, umożliwia zaakceptowanie siebie. Jest sposobem na nauczenie się konstruktywnych zachowań, a także pozbycie nieprawidłowych schematów. WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2023 | sbpkrakow.pl