R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodackar-legal.pl | Analiza prawna umów deweloperskich
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://r-legal.pl

Dodano: 2021-06-19

Miejscowość: Kraków

Adres: Mogilska 13b

Kod pocztowy: 31-542

Telefon: 516 160 748
AUTOR:


Autor: Cyprian Baran


Źródła:
https://r-legal.pl/oferta/Prowadzenie sklepu online to konieczność zastosowania nie tylko odpowiedniej platformy, na której można wystawiać swoje towary oraz zawierać transakcje z klientami. Bardzo istotne jest także znalezienie miejsca, gdzie asortyment sprzedażowy mógłby być bezpiecznie przechowywany. Jest to ważne szczególnie dla produktów wielkogabarytowych lub elementów, które wymagają specjalnych warunków składowania.

Dzisiaj przedsiębiorcy rzadko decydują się na kupno magazynów, stawiając na korzystniejszą pod kątem finansowym opcję wynajmu. Jest to forma, którą łatwo zawrzeć z deweloperem, wymagająca jednak podpisania umowy najmu, dzierżawy albo ajencji długo lub krótkoterminowej. Rodzaj umowy między stronami może zakładać różne obowiązki zarówno dla dewelopera, jak i wynajmującego. Tyczy się to szczególnie wskazania, kto odpowiada za uiszczanie opłat eksploatacyjnych w danym budynku, jakie są obowiązki w zakresie ochrony mienia, kto widnieje jako strona odpowiedzialna w przypadku zdarzeń losowych lub też czy daną przestrzeń można podnajmować lub też wykorzystywać w celach pokrewnych, niż założone w umowie. 

Powyższe elementy oraz wiele innych warto zawrzeć w podpisanym dokumencie, a następnie upewnić się, że każdy podpunkt jest opisany w odpowiedni, zrozumiały dla obu stron sposób. Jeśli wynajmujący otrzymuje gotową umową sporządzoną przez dewelopera, nie powinien podpisywać jej bez dokładnego zapoznania się z jej treścią. Przy wynajmie dużej powierzchni użytkowej, gdzie koszty takiej inwestycji mogą poważnie zaciążyć na budżecie firmy, przedsiębiorca powinien przyjść na spotkanie z właścicielem budynku w asyście prawnika, który również może wypowiedzieć się na temat zawartych w dokumencie ustaleń oraz wskaże ewentualne braki lub nieścisłości. Taka analiza prawna umów deweloperskich to domena kancelarii, która ogłasza się na stronie internetowej r-legal.pl. Jej pracownicy zajmują się szeroko rozumianym wsparciem w zakresie prawa polskiego i międzynarodowego, dotyczącego działalności handlowo - usługowej prowadzonej w internecie.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

LASERPARK - Laserowe Centrum RozrywkiZabłocie, 20
Kraków

sample108

PPHU "BU-MOR"Zagrodowa, 67
Oświęcim

sample108

PPHU "BU-MOR"Zagrodowa, 67
Oświęcim

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl