Klinika dla młodzieży OazaSprawdzony prywatny odwyk dla dzieciSZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/

Dodano: 2021-11-21

Miejscowość: Choceń

Adres: Ługowiska 1

Kod pocztowy: 87-850

Telefon: 725 18 70 70
Uzależnienie nastolatka wpływa na relacje całej rodziny. Jest to niezwykle traumatyczne przeżycie dla wszystkich członków, dlatego w wielu przypadkach konieczna może okazać się terapia grupowa. Prywatny odwyk dla dzieci działający pod nazwą OAZA proponuje wsparcie terapeutyczne dla dzieci powyżej 14. roku życia oraz rodziców i rodzeństwa, które często są osobami współuzależnionymi. Terapia odbywa się stacjonarnie na terenie ośrodka zlokalizowanego w województwie kujawsko-pomorskim. Uzależniony przebywa w ośrodku od 8 do 12-tygodni z możliwością przedłużenia leczenia. Wszystko oczywiście zależy od podejścia podopiecznego oraz osiąganych wyników. Na miejscu każda osoba ma zapewnioną prywatność i komfortowe warunki. Pokoje są 2- lub 3-osobowe.

Jakie uzależnienia są leczone w prywatnym ośrodku?

Jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów to najczęściej mowa o uzależnieniu od alkoholu, narkotyków (dopalaczy), telefonu i komputera. Po wstępnych konsultacjach lekarz prowadzący dobiera odpowiednie metody leczenia. Przede wszystkim terapeuci chcą nawiązać kontakt z podopiecznym i nauczyć jak może radzić sobie w pełni samodzielnie z codziennymi problemami - bez sięgania po używki. Z kolei bliscy osoby uzależnionej uczą się, w jaki sposób okazywać wsparcie - bez krytyki i oceniania.

Jak sprawdzić czy nastolatek zmaga się z uzależnieniem?

Na prowadzonej stronie udostępniono niezbędne informacje na temat warunków pobytu w ośrodku oraz przyjęcia. Dodatkowe kwestie można ustalić telefonicznie kontaktując się z pracownikami kliniki leczenia uzależnień. Do każdej osoby lekarze podchodzą indywidualnie - u niektórych efekty są zauważalne już po kilku tygodniach, a u innych pacjentów zmiana może nastąpić dopiero po miesiącach terapii. Rodzice, którzy nie do końca wiedzą czy ich dziecko jest uzależnione powinni zapoznać się z poradami i informacjami zamieszczonymi na stronie ośrodka. Można sprawdzić listę najczęstszych objawów oraz skutków poszczególnych uzależnień. Dodatkowo, zawsze można skontaktować się z terapeutą i porozmawiać oraz przedstawić własne obawy i spostrzeżenia dotyczące zachowania nieletniego. Na tej podstawie terapeuta zdecyduje o dalszym postępowaniu, tj. szczegółowej obserwacji i rozmowie z dzieckiem lub zapisaniu się na indywidualną lub grupową terapię dla uzależnionych. WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra PacewiczDworcowa, 100
Bydgoszcz

sample108

TENSO-WAGChlebowa, 105
Białe Błota

sample108

Redakcja Słowo SenioraJana III Sobieskiego, 23
Grudziądz

© Copyright 2023 | sbpkrakow.pl