Marta Łanoch FoodMedLawJak zrejestrować supelement diety - krok po kroku
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://foodmedlaw.pl

Dodano: 2022-01-05

Miejscowość: Warszawa

Adres: Agawy 11

Kod pocztowy: 01-158

Telefon: 602 416 066
Przepisy prawne obowiązujące w branży spożywczej należą do jednych z najbardziej restrykcyjnych. Z tego względu producenci powinni zwracać szczególną uwagę na to, aby poprawnie przeprowadzić rejestrację danego artykułu. Jak zarejestrować suplement diety na polskim rynku?

Definicja "suplementu diety" w polskim prawie jest ściśle określona. Zgodnie z ustawą tego typu produkty muszą być przede wszystkim wyprodukowane z substancji dopuszczonych do obrotu w Unii Europejskiej. Miejsce ich produkcji musi spełniać rygorystyczne wymogi w zakresie higieny i bezpieczeństwa pracy. Za suplementy uznaje się jedynie te środki, które stanowią skoncentrowane źródło korzystnych składników odżywczych, w tym na przykład minerałów lub witamin. Ponadto powinny one występować w formie tabletek, kapsułek, kropli lub proszku. Producenci są zobowiązani do tego, aby jasno wskazać się dzienną zalecaną dawkę produktu. Należy pamiętać o tym, aby nie przepisywać suplementom właściwości leczniczych, które nie zostały potwierdzone przez odpowiednie organy.

Proces rejestracji suplementu diety można znacząco przyśpieszyć, jeśli tylko okaże się odpowiednie pozwolenia pochodzące z innych krajów, w których dany produkt jest już sprzedawany. Potwierdzenie należy dołączyć do powiadomienia składanego do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jest to organ, od którego decyzji zależy możliwość wprowadzenia danego produktu do obrotu po raz pierwszy na terytorium Polski.

Poza tym producent musi pamiętać o oznaczeniu wyrobu, w tym zarówno w postaci ulotki dołączonej do produktu, jak i użyciu odpowiednich znaków i symboli na opakowaniu. Należy również przestrzegać ograniczeń dotyczących działań marketingowych. Zaleca się zadbanie o to, aby nie wprowadzały one konsumentów w błąd, to znaczy przekazywały jedynie te informacje, które są zgodne z dowodami naukowymi oraz oficjalnymi oświadczeniami odpowiednich organów.

Praktyka prawnicza opisana na stronie internetowej foodmedlaw.pl specjalizuje się w rejestracji suplementów diety. Przeprowadza weryfikację działań marketingowych, w tym również tych prowadzonych w internecie. Zajmuje się eksportem i importem produktów od strony prawnej, przygotowuje opinie prawne, a także reprezentuje klienta przed organami państwowymi, takimi jak Główny Inspektorat Sanitarny czy Inspekcja Sanitarna.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl