Polska Szkoła AlpinizmuKurs skiturowy prowadzony przez profesjonalistów
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://polskaszkolaalpinizmu.pl/

Dodano: 2021-12-21

Miejscowość: Bielsko-Biała

Adres: Kosynierów 24

Kod pocztowy: 43-300

Telefon:
Skituring to dyscyplina sportowa będąca połączeniem zimowej turystyki górskiej oraz narciarstwa zjazdowego. Polega na podchodzeniu na nartach pod górę oraz szusowaniu po dziewiczych terenach. Aktywność ta zapewnia sporo adrenaliny i dobrej zabawy, a na dodatek pomaga zadbać o kondycję fizyczną. Szlaki znajdujące się w Polsce i poza jej granicami są na tyle zróżnicowane, że przyjemność z jazdy mogą czerpać wszyscy zainteresowani, niezależnie od poziomu zaawansowania. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, wynajmują chętnie sprzęty w wypożyczalniach, dzięki czemu sporo zaoszczędzają.

 

Istotną kwestią w przypadku skitouringu jest przygotowanie fizyczne. Sport ten wymaga bowiem dość dobrej kondycji, dlatego warto uprzednio odpowiednio się przygotować. Podczas wchodzenia pod górę oraz zjazdów pracują nie tylko mięśnie rąk czy nóg, ale też pleców oraz brzucha, dlatego przed założeniem nart zalecane jest ich rozciągnięcie. Profesjonalne przygotowanie pozwala uniknąć przeciążeń oraz bolesnych kontuzji.

 

Wszystkie osoby chcące zdobyć przydatną wiedzę na temat tego sportu mogą skorzystać z oferty dostępnej na stronie polskaszkolaalpinizmu.pl. Prowadzi ją renomowana firma zrzeszająca specjalistów, którzy są prawdziwymi pasjonatami. Kurs skiturowy, jaki przeprowadzają, składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i jest kierowany do osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tą dyscypliną. Uczestnicy dowiadują się między innymi jak planować bezpieczne wycieczki oraz w jaki sposób poruszać się w różnych formacjach terenowych.

 

Pozyskują też informacje o sprzęcie niezbędnym do podjęcia takiej aktywności. Najważniejsze są oczywiście narty, które powinny mieć nienaganny stan ślizgów, wiązania oraz foki, które odpowiadają za skuteczność podchodzenia pod górę. W razie dostrzeżenia grudek kleju należy je usunąć, a w momencie całkowitego starcia – oddać do serwisu.   Równie istotny jest dobrze przylegający i niezsuwający się kask oraz latarka czołowa, nieoceniona podczas poruszania się po zmroku.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Open Mind TeamSportowa, 7
Ustroń

sample108

Klinika MarkowiczWolności, 124A
Zabrze

sample108

P.P.H.U. EMTEKBojemskiego, 10A
Częstochowa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl