Robert MarchelJak naprawić toksyczny związek - czy warto to w ogóle robić?SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.jakzdobywac.pl/

Dodano: 2022-01-29

Miejscowość: Newcastle upon Tyne

Adres: MONKCHESTER ROAD 34

Kod pocztowy: NE-6 2

Telefon:
Nie każdy związek opiera się niestety na miłości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Często relacje są bowiem toksyczne, a co więcej, osoba pokrzywdzona w tym układzie nie zawsze zdaje sobie z tego faktu sprawę. Nieraz podświadomie nie chce ona nawet widzieć wad swojego partnera, a co gorsza, z czasem odbija się to na jej (coraz niższym) poczuciu własnej wartości.

O toksycznej relacji mogą świadczyć m.in.:

  • rozbieżność między deklaracjami a czynami partnera (tzw. puste słowa),
  • publiczne znieważanie przy innych osobach,
  • chorobliwa zazdrość, często nawet wyimaginowana,
  • dewaluowanie wyrażanych poglądów przy jednoczesnym wywyższaniu własnych.

Główny problem polega jednak na tym, że już po zauważeniu, że z wzajemną relacją jest coś nie w porządku, osoba pokrzywdzona zastanawia się jak naprawić toksyczny związek, zamiast po prostu wyzwolić się z tej relacji. Portal jakzdobywac.pl zauważa, że dochodzi tu do pewnego paradoksu — osoba nieszczęśliwa czuje się mocno uzależniona od partnera, a mimo to bardzo samotna, odrzucona i odpychana przez niego.

Musi ona pojąć, że partner nie jest jedyną osobą na świecie oprócz niej — że po ewentualnym rozstaniu wciąż zasługuje na miłość i szacunek u boku kogoś innego. Ważne jest też skupienie się na sobie i swoich potrzebach. Kłopot polega natomiast na tym, iż toksyczny partner prawdopodobnie będzie stosował różne nieczyste zagrywki w calu zatrzymania krzywdzonej osoby przy sobie (w związku z sadystyczną osobowością czerpie on z takiej chorej relacji pewne profity). Chodzi np. o manipulacje polegające na:

  • wmawianiu drugiej osobie, że nie jest nic warta, że nikt jej już nie zechce, nikt jej nie pokocha itd.,
  • próbach wzbudzenia poczucia winy, wyrzutów sumienia i odwróceniu relacji, że to on jest osobą pokrzywdzoną jako porzucany,
  • szantażach i groźbach dotyczących np. rzekomego samobójstwa w sytuacji finalnego rozstania.

Absolutnie nie można ulegać takim zachowaniom, bo w ten sposób tylko pogarsza się sprawę. Chorą zależność trzeba zerwać jak najwcześniej.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (1 z 1 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

doradcapodatkowy-adwokaci-de.plFürstenberger Str., 16
Frankfurt

sample108

Sportpoint.pl,

sample108

ProSoil,

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl