Redakcja Słowo SenioraKlub seniora - dlaczego warto dołączyć?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.slowoseniora.pl/

Dodano: 2022-02-17

Miejscowość: Grudziądz

Adres: Jana III Sobieskiego 23

Kod pocztowy: 86-300

Telefon: 500 002 228
W momencie przejścia na emeryturę wiele osób nie do końca wie, w jaki sposób wykorzystać nadmiar wolnego czasu. Niektórzy czują się wręcz niepotrzebni i wykluczeni z życia społecznego. Wcale jednak życie emeryta nie musi ograniczać się do ciągłego odpoczynku i nudzenia się w domu. Wręcz przeciwnie - ten czas można wykorzystać zupełnie inaczej poprzez skupienie się na sobie, poznawaniu nowych osób oraz rozwijaniu dawno zapomnianych pasji. W realizacji powyższych celów z pewnością pomoże lokalny klub seniora.

Niemal w każdym większym mieście dostępne jest miejsce przeznaczone właśnie dla seniorów. W klubie organizowane są różnego rodzaju zajęcia, m.in. plastyczne, muzyczne, kursy gotowania czy ciekawe pokazy. Wystarczy zapoznać się z ofertą miejskich instytucji, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W takich miejscach można poznać nowych znajomych i nauczyć się wielu umiejętności, a także zacząć znów czerpać radość z życia. Co więcej, wiele klubów organizuje dla podopiecznych wycieczki krajowe i zagraniczne. Emerytura to wręcz doskonały moment na podróże i realizację własnych marzeń oraz pasji. 

Jak wybrać odpowiedni klub seniora?

Na stronie internetowej dostępnej pod adresem slowoseniora.pl została zaprezentowana lista najpopularniejszych klubów seniora zlokalizowanych w poszczególnych miastach. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się telefonicznie z wybranym klubem lub też poszukać informacji online na temat prowadzonych zajęć. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo - w miastach dostępne są zarówno miejskie, jak i prywatne kluby oferujące przeróżne warsztaty i atrakcje dla osób starszych. Ponadto na prowadzonej stronie zamieszczono wiele ciekawych wpisów i porad dla seniorów i ich bliskich. 

Czym kierować się przy wyborze określonego miejsca? Najważniejsze, aby sprawdzić rodzaj i zakres organizowanych zajęć. Każdy senior powinien sam decydować o tematyce warsztatów, w których chce wziąć udział. Niestety czasem zdarza się, że bliscy zapisują dziadków czy rodziców na wybrane przez siebie zajęcia, przez co takie osoby czują się przymuszane i szybko stracą zainteresowanie ofertą klubu. Lepiej dać takim osobom wolną rękę w kwestii brania udziału w zajęciach oraz wycieczkach. W niektórych miejskich domach kultury również działają muzyczne czy też aktorskie grupy seniorów.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra PacewiczDworcowa, 100
Bydgoszcz

sample108

TENSO-WAGChlebowa, 105
Białe Błota

sample108

Kancelaria Radcy Prawnego Dominik StyczyńskiGdańska, 89
Bydgoszcz

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl