Francepol Sp. z o.o.Jakie wyróżnia się rodzaje spedycji?SZCZEGÓŁY:


WWW: https://francepol.com/pl

Dodano: 2022-06-27

Miejscowość: Stary Kisielin

Adres: Zatorze 9

Kod pocztowy: 66-002

Telefon: 683258343
Każdy przedsiębiorca, który chce podjąć współpracę z firmą transportową, powinien znać podstawowe terminy wykorzystywane w branży oraz klasyfikację ładunków. Dzięki tej wiedzy znalezienie odpowiedniego przedsiębiorstwa będzie o wiele łatwiejsze. Jakie są podstawowe rodzaje spedycji?

Firmy spedycyjne dzielą się na krajowe i międzynarodowe. Usługa dotycząca rynków zagranicznych często obejmuje również kompleksową obsługę celną oraz pomoc w dopełnieniu innych istotnych formalności. Poszczególne podmioty mogą oferować transport drogowy, kolejowy, morski, lotniczy lub wszystkie jednocześnie. Jeśli dany zakład sprowadza towary z Azji czy Ameryki, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z różnych form przewozu i stworzenie łańcucha dostaw. W przypadku produktów delikatnych o niewielkiej wadze i krótkim okresie przydatności do użytku warto korzystać z transportu lotniczego, ponieważ jest najszybszy. Standardowe ładunki lub takie, które są przewożone na terenie Europy, z reguły transportuje się za pomocą nowoczesnych samochodów ciężarowych. Firma Francepol działa w całej Unii Europejskiej oraz w strefie Schengen i oferuje przewóz produktów pojazdami z innowacyjnymi naczepami z ruchomą podłogą i dysponuje dodatkowym sprzętem ułatwiającym rozładunek w miejscach, w których brakuje odpowiedniej infrastruktury.

Spedycja jest również klasyfikowana na podstawie rodzaju towaru.

Wyróżniamy:

  • ładunki całopojazdowe,

  • ładunki drobnicowe (produkty o niewielkich rozmiarach w opakowaniach lub bez nich),

  • ładunki masowe, przewożone w dużych partiach bez opakowań (węgiel, zboże, pasza, piasek, oleje, mleko, soki owocowe),

  • ładunki specjalistyczne (chemikalia, materiały wybuchowe, substancje żrące i trujące).WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Pro-Eco Karolina KasprzakŁężyca-Budowlanych, 7C
Zielona Góra

sample108

Kancelaria Adwokacka Barbara SobolWalczaka, 12B
Gorzów Wielkopolski

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl