Divemarket.plCzy bojka dekompresyjna jest niezbędna podczas nurkowania?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://divemarket.pl

Dodano: 2022-04-19

Miejscowość: Warszawa

Adres: Arrasowa 13

Kod pocztowy: 01-981

Telefon: 575 440 545
Podczas kompletowania podstawowego sprzętu do nurkowania należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, a także zadbać o zakup wszystkich akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo podczas przebywania pod wodą. Obecnie wśród wymaganych elementów wyposażenia każdego nurka coraz częściej wymieniana jest bojka dekompresyjna, której głównym zadaniem jest umożliwienie bezpiecznego i szybkiego wynurzenia na powierzchnię. Tego typu akcesorium informuje również inne osoby przebywające w pobliżu o miejscu zanurzenia nurka. Na rynku można znaleźć różne modele bojek wodnych różniących się kolorem, rozmiarem oraz dodatkowymi funkcjami, m.in. wyposażeniem w specjalne uchwyty na latarkę, co z pewnością przyda się podczas nurkowania nocą. 

Jaki rodzaj bojki wodnej wybrać?

Zakup odpowiedniego modelu zależy przede wszystkim od miejsca, w którym dochodzi do nurkowania. Najmniejsze bojki są przeznaczone do zanurzania się w zbiornikach wodnych typu jeziora czy stawy, a 3-metrowe przydadzą się z kolei podczas eksplorowania podwodnych zakątków oceanów i mórz. Kluczowe jest, aby sprzęt był widoczny z dalekich odległości, dlatego tak istotny jest jaskrawy kolor oraz elementy odblaskowe.

Jak prawidłowo używać bojki nurkowej?

Już podczas kursu dla nurków każda osoba powinna nabyć umiejętność obchodzenia się z bojką wodną. Nieprawidłowe użytkowanie może bowiem stanowić zagrożenie dla osoby znajdującej się pod wodą. Przede wszystkim należy we właściwy sposób złożyć boję i umieścić ją w kieszeni skafandra, tak by z łatwością móc ją później wyjąć, napełnić powietrzem i wypuścić na powierzchnię. Dzięki temu nurek szybko się wynurzy lub zaalarmuje pozostałych członków wyprawy o miejscu pobytu, aby mogli podjąć odpowiednie działania.

Na stronie divemarket.pl można znaleźć szeroki asortyment bojek nurkowych o długości od 90 aż do 140 cm. Akcesoria mają także różne kształty i kolory. W ofercie dostępne są m.in. niewielkie modele typu lift bag oraz boje sygnalizacyjno-dekompresyjne typu SMB. Klienci mogą samodzielnie dokonać wyboru poprzez zapoznanie się ze zdjęciami i szczegółowymi opisami wszystkich proponowanych produktów lub też skontaktować się z pracownikami sklepu, którzy są równocześnie wielkimi pasjonatami nurkowania. W ofercie online dostępne są wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria nurkowe.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl