DentaClinic Klinika Implantologii i OrtodoncjiLeczenie kanałowe w Gdańsku - jak przebiega?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://denta-clinic.pl/

Dodano: 2022-07-07

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Maurycego Beniowskiego 1

Kod pocztowy: 80--38

Telefon: +48 500 44 34 34
Leczenie endodontyczne przeprowadzane jest w momencie, gdy dochodzi do zapalenia miazgi zęba. Najczęściej taki stan jest spowodowany nieodpowiednią higieną jamy ustnej lub w niektórych przypadkach - doznanym urazem. Niestety tego rodzaju leczenie, które wykonywane jest pod mikroskopem, wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, jednak stan chorobowy jest nieodwracalny i bez podjętych działań pacjent może stracić zęby. Wtedy jedynym rozwiązaniem będzie wstawienie implantów zębowych, które również są dosyć drogie. Znacznie lepiej sfinansować leczenie kanałowe, aby móc zachować własne zęby i nie dopuścić do nawrotu choroby.

Na terenie Gdańska leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się w klinice DentaClinic. Podczas wstępnych konsultacji stomatolog wykonuje szczegółowe zdjęcia RTG, aby móc odpowiednio zaplanować leczenie. Kolejny etap to dokładne oczyszczenie miazgi zęba oraz kanałów. Następnie stomatolog wypełnia kanały zębowe w celu niedopuszczenia do infekcji i wzmacnia zęby przy pomocy włókna szklanego lub koron. Podczas zabiegu wykorzystywane są takie narzędzia jak m.in. mikroskop endodontyczny, endometr oraz koferdam. W klinice stosowane są również ultradźwięki. 

Mimo iż leczenie endodontyczne nie należy do najtańszych, to pozwala pozbyć się odczuwalnego bólu oraz uratować zainfekowany ząb lub zęby. Podczas wstępnej konsultacji stomatolog przygotuje kosztorys i plan leczenia, a pacjent będzie mógł zapoznać się również z ofertą MediRat, które są dostępne w gdańskim gabinecie. Przedstawiciel firmy zweryfikuje zdolność kredytową danej osoby i zaproponuje ofertę (nawet do 50 tys. zł na 60 rat). Szczegółowe informacje na temat takiej opcji finansowania leczenia stomatologicznego można znaleźć na stronie kliniki. 

Poza leczeniem kanałowym w gabinecie przeprowadzane są inne zabiegi związane z m.in.:

  • implantologią,
  • stomatologią estetyczną (wybielanie),
  • stomatologią profilaktyczną,
  • ortodoncją (dobór aparatu stałego lub ruchomego),
  • periodontologią (diagnostyka i leczenie chorób przyzębia).


WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz BehrendtFantazego, 1b
Pruszcz Gdański

sample108

DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.Armii Krajowej, 44
Gdynia

sample108

MEDISS Gabinety StomatologiczneSłowackiego, 37a
Gdańsk

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl