Dental MedLeczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu - co warto o nim wiedzieć?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.implantywroclaw.com.pl

Dodano: 2022-07-06

Miejscowość: Wrocław

Adres: Kamieńskiego 142

Kod pocztowy: 51-124

Telefon: 604 609 012
Leczenie kanałowe, czyli endodontyczne, to jedna z częściej wykonywanych procedur stomatologicznych. Leczenie takie jest dużo bardziej zaawansowane niż zwykłe, ponieważ opiera się na usuwaniu skutków próchnicy nie tylko z korony zęba, ale też jego kanałów, mieszczących się w korzeniach. Zabiegi te są inwazyjne, powodują, że zęby stają się martwe, a przy tym znane są z tego, że są dość kosztowne. Nie zawsze też leczenie kończy się na jednej wizycie, często potrzeba ich kilku. Dodatkowo coraz częściej obecnie wykonuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem. We Wrocławiu proponuje je Dental Med Clinic. Co warto wiedzieć na temat tej procedury?

Pomoc w trudnych przypadkach

Pacjenci rzadko cieszą się, gdy słyszą, że muszą wykonać leczenie kanałowe i trudno się temu dziwić. Jest to mało przyjemne (choć przy obecnych technikach zupełnie bezbolesne) i daje skutek w postaci martwego zęba, który na przykład z czasem zmienia kolor. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku silnej infekcji, która obejmuje też kanały zębowe, jest to jedyny sposób, by uratować ząb i móc z niego korzystać jeszcze długi czas. Leczenie kanałowe wykonuje się zatem w trudnych przypadkach zaawansowanej próchnicy. Po mikroskop sięga się zaś szczególnie wtedy, gdy przeprowadzenie tradycyjnej procedury jest utrudnione ze względu na małą dostępność kanałów. Nierzadko są one zakrzywione czy też ciasne i nie chcą otworzyć się mimo zastosowanego leczenia. W takich przypadkach tradycyjne leczenie endodontyczne wiąże się z ryzykiem, że niecała zainfekowana tkanka zostanie z kanałów usunięta. Takie leczenie nie jest w pełni skuteczne i może wymagać ponowienia w przyszłości - stąd coraz większa popularność leczenia mikroskopowego.

Konieczność odbudowy

Leczeniu kanałowemu często poddawane są zęby mocno zniszczone przez próchnicę, często nawet takie, które mają już tylko korzenie, podczas gdy korona jest całkowicie zdewastowana. Jeśli korzeń jest zdrowy, można przeprowadzić leczenie i wykonać na nim odbudowę zęba, na przykład w postaci korony. Czasami jednak także w czasie leczenia istnieje konieczność zeszlifowania korony lub jej części. Wówczas po zakończonym leczeniu wykonuje się jej odbudowę, w taki sposób, by idealnie naśladowała naturalny ząb. Odbudowy wykonywane ze współczesnych materiałów są bardzo trwałe, można zatem korzystać z nich wiele lat.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-KwasiborskaKossaka, 9
Łódź

sample108

Kancelaria Patentowa iPAT Tomasz SzelwigaSanocka, 1
Wrocław

sample108

ROYAL DANCE SCHOOL-, -
Wrocław

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl