Kancelaria Radcy Prawnego Dominik StyczyńskiCzy warto radzić się prawnika, przystępując do zamówień publicznych?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://wykonawcawprzetargu.pl/

Dodano: 2022-08-30

Miejscowość: Bydgoszcz

Adres: Gdańska 89

Kod pocztowy: 85-022

Telefon: 661 481 676
Udział w przetargu powinien być poprzedzony dopracowaniem składanej oferty. Jak ustrzec się najczęściej popełnianych na tym etapie błędów?

Strona wykonawcawprzetargu.pl powstała, aby publikować porady dla kandydatów na wykonawców i tych, którzy zostali wyłonieni w takim charakterze z konkursu. Przedsiębiorcy znajdą na niej praktyczne informacje na temat tego, w jaki sposób należy przygotować się do wzięcia udziału w całej procedurze, co zrobić, aby zwiększyć własne szanse i jak przystąpić do realizacji zlecenia, w przypadku jego otrzymania. Wykonawcy powinni dysponować zarówno odpowiednią wiedzą z zakresu prawa o przetargach, jak i rozwiązaniami, jakie pozwolą sprostać wyzwaniom związanym z doprowadzeniem powierzonego im zadania do końca czy ewentualnym problemom mogącym pojawić się w międzyczasie. Pomocy w tym zakresie udzielają także prawnicy. Kancelaria specjalizująca się w podobnych przypadkach ma zazwyczaj niezbędne doświadczenie wynikające z wieloletniej współpracy z różnymi podmiotami, w tym instytucjami zlecającymi wykonawstwo określonej pracy. 

Doradca prawny powinien być ze swoim klientem od momentu złożenia oferty, aby aktywnie wspierać go na tym etapie. Przekazane informacje mogą być kluczowe dla uzyskania przez klienta zamówienia publicznego. Aby to nastąpiło, dobrze jest, by przygotował dokumenty przeznaczone dla zamawiającego, które będą miały na celu ograniczenie do minimum prawdopodobieństwa sytuacji, w jakiej wykonawca wyłoniony z przetargu mógłby zostać z niego wykluczony lub spotkać się z odrzuceniem jego oferty. Prawnik od zamówień publicznych może sporządzić właściwe odwołanie, jeżeli kandydatura wykonawcy nie zostanie zaakceptowana przez podmiot stojący za zamówieniem publicznym. Tego rodzaju decyzja nierzadko bywa spowodowana błędem. Podobne przekonanie może przynajmniej mieć przedsiębiorca, którego oferta została odrzucona. Wówczas rolą prawnika jest znaleźć dla niej odpowiednie uzasadnienie. Ważne jest, by nastąpiło to odpowiednio szybko, ponieważ dla tego rodzaju apelacji ustawodawca przewidział konkretny termin i jego przekroczenie uniemożliwiłoby rozpatrzenie wniosku, tak istotnego dla klienta, przez właściwy organ.

Kancelarie prawne starają się ułatwić przedsiębiorcom spełnienie wymagań prawnych wynikających z dokumentów przetargowych.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra PacewiczDworcowa, 100
Bydgoszcz

sample108

TENSO-WAGChlebowa, 105
Białe Błota

sample108

Redakcja Słowo SenioraJana III Sobieskiego, 23
Grudziądz

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl