Centrum Stomatologiczne CurodentalJakie zabiegi profilaktyczne może zaproponować dentysta w Gdańsku?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://curodental.com

Dodano: 2022-10-14

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Okopowa 7

Kod pocztowy: 80-819

Telefon: 58 301 21 61
AUTOR:


Autor: Cyprian Baran


Źródła:
https://curodental.com/Zdecydowana większość osób udaje się do stomatologa dopiero wtedy, gdy odczuwa niepokojące objawy w obrębie jamy ustnej, na czele z bólem zęba. Specjaliści ostrzegają jednak, że to znacznie za późno - jeśli ząb boli, jest to znak, że próchnica jest już zaawansowana. Zaleca się, by udawać się do stomatologa na wizyty kontrolne co pół roku. Warto też poddawać się zabiegom profilaktycznym. Są one często pomijane, niektóre osoby nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia, tymczasem poddawanie się im może oddać wielkie zasługi.

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej będą bardzo dobrym uzupełnieniem dla codziennej higieny jamy ustnej, a także dbałości o inne ważne dla zębów kwestie, jak dieta uboga w cukry, a bogata w wapń czy unikanie mycia zębów bezpośrednio po posiłku. Co z tym zakresie może zaproponować przedstawiony na stronie curodental.com dentysta z Gdańska? Zabiegiem o szczególnym znaczeniu jest usuwanie kamienia nazębnego. Osoby mające tendencje do jego odkładania się, czyli na przykład palacze tytoniu, powinni dbać, by zabieg ten wykonywać systematycznie. Ma on ogromne znaczenie, ponieważ zapobiega rozwojowi próchnicy, a także paradontozie, związanej z cofaniem się dziąseł i rozchwianiem zębów, co może prowadzić do ich straty nawet jeśli są zupełnie zdrowe.

Innym zabiegiem z zakresu profilaktyki stomatologicznej jest piaskowanie, polegające na usuwaniu osadów, a także przebarwień. Osoby mające z natury białe zęby mogą w ramach tego zabiegu odsłonić ich kolor i dzięki temu uniknąć konieczności wybielania, co pomaga chronić szkliwo.

Jak zatem widać, zabiegi takie nie tylko pomagają zachować zdrowie i odporność zębów, ale też przyczyniają się do zachowania w odpowiednim stanie dziąseł. Co więcej, skutkują świeższym zapachem, gdyż w kamieniu i osadach rozwijają się bakterie odpowiedzialne za niemiłą woń.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz BehrendtFantazego, 1b
Pruszcz Gdański

sample108

DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.Armii Krajowej, 44
Gdynia

sample108

MEDISS Gabinety StomatologiczneSłowackiego, 37a
Gdańsk

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl