Centrum Medyczne MEDGENBadanie mikrobioty jelitowej - na czym polega?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://medgen.pl/pl

Dodano: 2022-10-25

Miejscowość: Warszawa

Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a

Kod pocztowy: 02-954

Telefon: 501 377 150
W organizmie człowieka zamieszkują różnorodne drobnoustroje. Najwięcej mikroorganizmów znajduje się w jelicie grubym. Panują tam sprzyjające warunki, odpowiednia wilgotność i temperatura, a także stały dopływ pokarmów. Bakterie jelitowe odgrywają ważną rolę w ludzkim organizmie. Dzięki nim możliwe jest powstawanie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Biorą udział w syntezie witamin z grupy B, umożliwiają regenerację błony śluzowej jelit i hamują stany zapalne. Chronią przed patogenami i wspomagają funkcjonowanie układu immunologicznego. Mają wpływ na dojrzewanie i różnicowanie limfocytów. 

Dysbioza jelitowa jest zaburzeniem, które powoduje zmiany w profilu bakteryjnym jelit. Przyczynia się do rozrostu mikroorganizmów patogennych. Do typowych objawów schorzenia należą biegunki, ból brzucha oraz wzdęcia. Często prowadzi do poważnych chorób takich jak:

  • nieswoiste zapalenie jelit, 
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego, 
  • nowotwory przewodu pokarmowego,
  •  niealkoholowe stłuszczenie wątroby. 

Osoby, u których występują problemy dotyczące przewodu pokarmowego, mogą zapoznać się z ofertą poradni genetycznej Medgen. W miejscu tym analizowana jest mikrobiota jelitowa, badanie jest nieinwazyjne. Polega na analizie kału pacjenta. Dzięki temu można dobrać odpowiedni sposób leczenia, który zmniejsza ryzyko występowania chorób o podłożu zapalnym i metabolicznym. 

Przewód pokarmowy człowieka jest naturalnym siedliskiem wielu mikroorganizmów. Nieodpowiednia dieta i nadużywanie antybiotyków mogą powodować rozrost gatunków patogennych. Dysbioza jelitowa to brak równowagi między pożytecznymi organizmami jelitowymi a bakteriami chorobotwórczymi. Dzięki odpowiednim badaniom można wykryć ewentualne nieprawidłowości.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl