MyHappyOcean - Opakowania EkologiczneZ jakich surowców produkuje się biodegradowalne, jednorazowe opakowania na żywność?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://myhappyocean.pl/

Dodano: 2022-12-02

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zapłocie 256

Kod pocztowy: 02-970

Telefon: + 48 509 295 620
AUTOR:


Autor: Mateusz Jasiński


Źródła:
https://myhappyocean.pl/Nie od dziś wiadomo, ze wiele rodzajów plastiku uwalnia do środowiska mikrodrobiny, które zanieczyszczają wody gruntowe i przedostają się wraz z tą cieczą do organizmu ludzi i zwierząt. Naukowcy uważają, że są one odpowiedzialne za wiele chorób. Już choćby dlatego potrzebne są wspólne działania, aby do minimum ograniczyć użycie tego tworzywa. Jest to zadanie każdego człowieka, dlatego, korzystając z lokalu podającego napoje czy potrawy w opakowaniach jednorazowych, należy domagać się, aby były one biodegradowalne, najlepiej wyprodukowane z surowców roślinnych, a przynajmniej z pochodzących z recyklingu. Powinno się również omijać punkty gastronomiczne używające opakowań z plastiku.

Jest to uzasadnione działanie, zwłaszcza że na rynku jest mnóstwo firm oferujących ekologiczne jednorazowe opakowania na żywność. Obecnie można już kupić miski, talerze, pojemniki itp. wyprodukowane z:

  • liści palmowych,
  • trzciny cukrowej,
  • otrąb pszennych,
  • skrobi kukurydzianej,
  • bambusa,
  • drewna brzozowego,
  • pestek awokado.

Wiele z nich nadaje się do wielorazowego użytku, a także do wykorzystania w piekarnikach, mikrofalówkach lodówkach i zamrażarkach. W ofercie dostępnej np. w hurtowni z linku myhappyocean.pl można znaleźć wszystko, co może być potrzebne do podania lub zapakowania na wynos dań zimnych i gorących.

Większość z tych opakowań można kompostować, a czas ich biodegradacji to zaledwie kilka miesięcy. Po rozłożeniu mogą zostać wykorzystane jako nawóz dla roślin. Wśród nich są również tworzywa wyprodukowane z biopolimerów, takie jak PLA i PHA, wytwarzane z mączki kukurydzianej oraz powstające w procesie fermentacji cukrów lub lipidów.

Rezygnacja z plastiku to konieczność, jeśli ludzkość chce przetrwać i powstrzymać też anomalie pogodowe.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl