TIGER BROSprzedaż gotowych spółek z o. o. - gdzie szukać pomocy?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.tigerbro.pl/

Dodano: 2022-11-25

Miejscowość: Warszawa

Adres: Niedźwiedzia 29b

Kod pocztowy: 02-737

Telefon: +48 530 996 666
Prowadzenie firmy wiąże się ze sporymi wyzwaniami. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie udźwignąć związaną z taką formą zarobkowania presję i obowiązki. Na kumulację problemów związanych z przedsiębiorstwem może również wpływać fakt, że jest to spółka, w której zarządzie występuje więcej niż jedna osoba. Generuje to nieraz spore konflikty na wielu płaszczyznach, począwszy od sposobów zarządzania, poprzez plany inwestycyjne, aż po podział zysków. Jeśli sytuacja jest nie do naprawienia, jej właściciele mają kilka prawnie dostępnych możliwości. Pierwszą z nich jest zamknięcie działalności. Proces ten nie zawsze jest prosty, wymaga też dalszych uzgodnień między stronami. Jeśli w firmie zatrudniano pracowników, w chwili zlikwidowania firmy tracą oni źródło zarobku, co z pewnością nie jest komfortowe. 

Innym rozwiązaniem jest sprzedaż spółki razem z zapleczem osobowym i technologicznym zewnętrznemu inwestorowi. Taka opcja pozwala uniknąć zwolnień, trwa też dość krótko, pod warunkiem, że nowy nabywca zgadza się na zaproponowaną cenę oraz dotychczasowi właściciele nie zgłaszają żadnych sprzeciwów. Jeśli jak najszybsze zbycie firmy to priorytet, można skorzystać z pomocy biura inwestycyjnego. Doradcy, którzy są w stanie wesprzeć klientów w procesie sprzedaży ich przedsiębiorstwa ogłaszają się na stronie tigerbro.pl.

Informacje o dostępnych na rynku kupna-sprzedaży firmach nie są ogólnie dostępne. Zgłaszając się do biura i prosząc o przedstawienie oferty zbycia danego przedsiębiorstwa, klient może zwiększyć szanse, że nabywca zainteresowany przeprowadzeniem transakcji trafi się szybko. Pracownicy biura mogą także doradzić w rozmaitych kwestiach formalno-prawnych, jakie powinny być uregulowane, jeśli planuje się sprzedaż gotowych spółek z o. o. 

Decyzja o zwróceniu się o taką pomoc może nie być prosta. Wielu przedsiębiorców podejmuje ją w ostateczności. Powodem jest fakt, że są oni emocjonalnie przywiązani do swojego biznesu, nierzadko poświęcili mu sporą część swojego życia, środki, czas. Zbycie firmy może jednak okazać się punktem zwrotnym, dzięki któremu można rozpocząć nowy interes samodzielnie lub jako wspólnie prowadzoną działalność. Zdobyte doświadczenie to z pewnością wartościowy aport, jaki przedsiębiorca wnosi do świeżo założonej spółki, pomagający uniknąć wielu błędów.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl