Kontrole OkresoweKomu zlecić przeglądy techniczne obiektów budowlanych?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://kontroleokresowe.pl

Dodano: 2022-11-26

Miejscowość: Radom

Adres: Paderewskiego 19

Kod pocztowy: 26-600

Telefon: 604 889 048
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi każdy właściciel obiektu jedno- lub wielorodzinnego jest zobowiązany do dokonywania regularnych przeglądów, których celem jest skontrolowanie ich stanu technicznego. Jest to istotne nie tylko w przypadku budynków już istniejących, ale też takich, które dopiero mają zostać oddane do użytku. Wiedzę na ten temat mają przedstawiciele przedsiębiorstwa prowadzącego stronę kontroleokresowe.pl. Są to wykwalifikowani specjaliści, oferujący szczegółowe przeglądy techniczne obiektów budowlanych.

Czynności realizowane przez pracowników dają szansę wykrycia niewidocznych na pierwszy rzut oka nieprawidłowości, które mogłyby przerodzić się w poważniejsze i kosztowniejsze podczas usuwania usterki. Proponowane przeglądy to nic innego jak ocena stanu technicznego instalacji:

  • spalinowych,
  • kominowych,
  • elektrycznych,
  • dymowych,
  • gazowych.

Specjaliści przyglądają się także konstrukcjom narażonym na działanie czynników atmosferycznych, takim jak drzwi zewnętrzne lub okna, które powinny być szczelne. Chroni to przed „uciekaniem” ciepła podczas chłodniejszych dni oraz wysokimi rachunkami za ogrzewanie.

Pracownicy zajmujący się kontrolami informują inwestorów lub właścicieli budynków o wynikach, a po zakończonych czynnościach oddają im protokół. Osoby te, w razie pojawienia się usterek, mają obowiązek usunięcia ich w jak najkrótszym czasie. Przeglądy powinny być zlecane specjalistom z niezbędnymi uprawnieniami oraz sprzętem, przykładowo wykrywającym nieszczelności.

Kontrole techniczne budynków należy przeprowadzać regularnie, a ich częstotliwość zależy między innymi od typu obiektu oraz jego metrażu. Przykładowo nieruchomości o powierzchni zabudowy wynoszącej co najmniej 2000 m2 muszą być sprawdzane raz na 6 miesięcy. Podczas kontroli specjaliści przyglądają się całemu budynkowi, w tym instalacjom piorunochronowym oraz elementom szczególnie narażonym na niszczenie, na skutek codziennego użytkowania obiektu. Zajmują się także systemami grzewczymi, pokryciami dachów, zabezpieczeniami przeciwpożarowymi oraz przyłączami.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl