Kancelaria Komornicza w Mińsku MazowieckimAukcje komornicze w Mińsku Mazowieckim — kto może przystąpić?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.kancelaria-komornicza.com.pl/

Dodano: 2022-12-31

Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

Adres: 11 Listopada 15

Kod pocztowy: 05-300

Telefon: 690365010
Osoby poszukujące nieruchomości w niskiej cenie (w tym głównie inwestorzy) coraz częściej interesują się licytacjami komorniczymi. Cena wywoławcza mieszkania, domu lub działki zaczyna się zwykle od kwoty stanowiącej 3/4 wartości rynkowej sprzedawanej nieruchomości. Należy podkreślić, że zazwyczaj wystawiany lokal wymaga generalnego remontu, jednak w przypadku atrakcyjnej ceny, taka transakcja jak najbardziej się opłaca. 

Kto może przystąpić do aukcji komorniczej?

Okazuje się, że przetargi komornicze są publiczne, a więc uczestnikami może być niemal każda pełnoletnia osoba, która zgłosi chęć udziału oraz wpłaci wymagane wadium. Tutaj opłata wynosi zazwyczaj około 10% ceny wywoławczej i musi zostać przekazana w gotówce lub przelewem na konto kancelarii komorniczej nie później niż na jeden dzień przed planowanym przetargiem. Oczywiście w momencie, gdy uczestnik nie wygra licytacji, cała kwota jest zwracana, z kolei licytator, który zaproponuje najwyższą kwotę, będzie musiał jeszcze dopłacić brakującą sumę (poza wadium).

Informacje o planowanych aukcjach komorniczych odbywających się w Mińsku Mazowieckim są udostępniane w siedzibie oraz na stronie internetowej sądu rejonowego. Ponadto można też zajrzeć na witryny poszczególnych kancelarii komorniczych. Idealnym przykładem jest Kancelaria Komornicza — komornika sądowego Mateusza Zarębskiego oraz komornika sądowego Sebastiana Tymińskiego, która na bieżąco udostępnia szczegółowe opisy wraz ze zdjęciami wszystkich nieruchomości i ruchomości wystawianych na sprzedaż. Klienci mogą wcześniej umówić się na termin oględzin licytowanego przedmiotu (na około dwa tygodnie przed przetargiem). 

Kto nie może wziąć udziału w aukcji komorniczej?

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieją również pewne ograniczenia w kwestii uczestników licytacji. Do przetargu nie może przystąpić sam dłużnik oraz komornik, a także ich najbliżsi. Ponadto licytować nie mogą osoby pełniące podczas transakcji funkcje urzędowe oraz byli licytatorzy, którzy nie spełnili warunków wygranej.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2023 | sbpkrakow.pl