Pracownia EmocjiDla kogo przeznaczona jest terapia DDA?SZCZEGÓŁY:


WWW: https://pracownia-emocji.pl/

Dodano: 2023-03-17

Miejscowość: Poznań

Adres: Św. Marcin 80/82

Kod pocztowy: 61-809

Telefon: 601 80 22 55
Osoby, które wychowywały się w obecności rodzica uzależnionego od alkoholu, w życiu dorosłym napotykają na różne problemy. Niekiedy cierpią na syndrom DDA. Do jego objawów można zaliczyć między innymi trudność z wyrażaniem własnych emocji oraz niskie poczucie własnej wartości. Ponadto wśród charakterystycznych dla tego syndromu dolegliwości wymienia się:

  • nawiązywanie toksycznych związków z innymi ludźmi,
  • chęć nadmiernego kontrolowania sytuacji,
  • stawianie się w roli ofiary,
  • lęk przed odrzuceniem i bliskością,
  • tendencję do nadmiernego izolowania się,
  • perfekcjonizm i duże wymagania wobec siebie,
  • brak umiejętności stawiania granic.

Terapia DDA przeprowadzana jest w celu rozwiązania powyżej opisanych problemów. Uczestnicy spotkań z psychoterapeutą mają szansę na spojrzenie z dystansem na życie. Analizują swoje zachowanie w różnych sytuacjach i uczą się lepszego kontrolowania własnych lęków. Terapeuci zachęcają między innymi do skonfrontowania się z trudnymi wydarzeniami z czasu dzieciństwa. Więcej informacji na temat terapii stosowanej przy DDA można znaleźć na stronie internetowej pod adresem pracownia-emocji.pl.

W gabinecie psychoterapeutycznym dostępne są sesje indywidualne i spotkania dla par. Druga opcja polecana jest w przypadku osób, które chcą poprawić jakość swojego związku, mniej się kłócić i lepiej rozumieć perspektywę partnera lub partnerki. Ważne jest wzajemne zaangażowanie i regularne uczestnictwo. Terapia dla par jest szansą na zapobieganie rozstaniom i wzięciu rozwodu.

Kto jeszcze zgłasza się po pomoc terapeutyczną? Wiele osób cierpi na przykład na depresję i nie ma chęci do życia. Mogą towarzyszyć temu myśli samobójcze, brak apetytu, bezsenność lub przeciwnie, nadmierna senność. Częstym problemem wśród nastolatek są zaburzenia odżywienia, takie jak anoreksja i bulimia. Ponadto terapeuta pomaga osobom cierpiącym na fobię społeczną, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne OCD oraz uzależnienie od alkoholu, substancji psychoaktywnych, gier komputerowych i hazardowych i seksu.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

2Koła & SkiSzkolna, 56
Suchy Las / Poznań

sample108

Kancelaria Notarialna Marta SzafrańskaWierzbowa, 5
Poznań

sample108

e-masters.plGłogowska, 165
Poznań

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl