Klinika PotockiNa czym polega taki zabieg jak discektomia i kiedy jest wskazany?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://klinikapotocki.com/

Dodano: 2023-06-30

Miejscowość: Braniewo

Adres: Botaniczna 11

Kod pocztowy: 14-500

Telefon: 55 234 68 76
Wiele osób cierpi na dolegliwości wymagające interwencji chirurgicznej, ale nie ma konieczności, aby pozostawały one w szpitalu. Jednak i na takie zabiegi wykonywane na NFZ trzeba czekać wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Są jednak placówki zatrudniające specjalistów w takich dziedzinach jak laryngologia, okulistyka, ortopedia i wiele innych, w których nie trzeba długo czekać na wiele zabiegów.

Doświadczając problemów bólowych związanych np. z nieprawidłowym funkcjonowaniem kręgosłupa, można zgłosić się do kliniki chirurgii jednego dnia ze strony klinikapotocki.com. Stworzyła ona zespół lekarzy, wśród których są neurolodzy zajmujący się takimi schorzeniami jak:

  • dyskopatia szyjna, piersiowa i lędźwiowa,
  • stenoza kanału kręgowego związana ze zmianami zwyrodnieniowymi,
  • niestabilność kręgosłupa,
  • choroby nowotworowe kręgosłupa i rdzenia kręgowego,
  • urazy kręgosłupa.

Jednym z zabiegów wykonywanych w tej placówce jest discektomia zalecana w zespole końskiego ogona, przy niedowładzie kończyn, a także gdy po co najmniej 4 tygodniach leczenia zachowawczego ból się nie zmniejsza. Jest ona również wskazana w sytuacjach, gdy u cierpiącej na bóle osoby występują objawy neurologiczne.

Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym, polegający na usunięciu jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, które uległo przemieszczeniu. Celem operacji jest zmniejszenie ucisku w obrębie kanału kręgowego, a co za tym idzie, ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości bólowych. Zanim jednak lekarz podejmie decyzję o operacji, zleca szereg istotnych badań, w tym rtg, aby sprawdzić, czy objawy bólowe i wstępna diagnoza znajdują potwierdzenie w wynikach i obrazie radiologicznym. 

Osoby zgłaszające się na konsultacje do neurochirurga powinny przynieść z sobą wyniki dotychczasowych badań, w szczególności obrazowych, takie jak rtg, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Po zapoznaniu się z nimi, szczegółowym wywiadzie oraz badaniu neurologicznym lekarz podejmuje decyzję czy konieczny jest zabieg operacyjny i jaką metodę należy wykorzystać.

Klinika mieści się w zabytkowym pałacyku Potockiego w otoczeniu natury. Składa się z wielu poradni specjalistycznych i szpitala chirurgii jednego dnia. Niektóre zabiegi, takie jak operacja zaćmy, wykonuje też w ramach usługi na NFZ. Placówka ta przyjmuje klientów z całego kraju oraz z zagranicy. WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

FunFutbolMurzynowskiego, 20
Olsztyn

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl