bomedicaKardiolog dziecięcy w Poznaniu - jakie objawy powinny skłonić do wizyty u specjalisty?
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://bomedica.com.pl/

Dodano: 2023-09-20

Miejscowość: Przeźmierowo

Adres: Rynkowa 5

Kod pocztowy: 62-081

Telefon: 607068888
Wady serca u dzieci objawiają się w różnorodny sposób. Szczegółowej diagnostyki wymagają szmery, które można usłyszeć podczas badania stetoskopem. W niektórych przypadkach wskazują one na nieprawidłowy przepływ krwi przez serce. Często jednak nie są one niepokojące, gdyż mogą występować także przy infekcjach, gorączce lub zmęczeniu. Nie należy ich jednak bagatelizować i ważne, by szczegółowo zdiagnozować problem. Do innych symptomów, które mogą świadczyć o nieprawidłowościach, należą przyspieszony lub utrudniony oddech, nadmierne pocenie się, bladość skóry, zaburzenia rytmu serca, nieprawidłowe tętno, zasłabnięcia, omdlenia i zawroty głowy. 

Opiekunowie, którzy podejrzewają wady serca u swoich pociech, powinni odwiedzić specjalistę. Na stronie internetowej bomedica.com.pl znaleźć można lekarza, który przyjmuje małych pacjentów w różnych wieku. W placówce niedaleko Poznania pracuje kardiolog dziecięcy. Pomaga on maluchom z arytmią, niewydolnością serca, wadami aorty lub zastawki tętnicy płucnej, a także ubytkiem przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej. Zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką schorzeń występujących u dzieci i młodzieży. W placówce można przeprowadzić badania diagnostyczne, takie jak EKG, holter i echo serca. Metody te są często stosowane w wykrywaniu  nieprawidłowości dotyczących układu sercowo-naczyniowego. Specjalista obejmuje swoich pacjentów fachową opieką i opracowuje skuteczny plan leczenia. 

Wady i zaburzenia rytmu serca, niewydolność mięśnia sercowego oraz schorzenia układu krążenia występujące u najmłodszych to problemy, które wymagają interwencji lekarskiej. Specjaliści z placówki medycznej mają do dyspozycji sprzęt umożliwiający zdiagnozowanie nieprawidłowości. Niektóre schorzenia można rozpoznać już po narodzinach pociechy, z kolei inne ujawniają się w okresie przedszkolnym lub szkolnym. Występowanie niepokojących symptomów, które mogą świadczyć o chorobach układu sercowo-naczyniowego, zawsze wymagają szczegółowej diagnostyki.

 WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Notarialna Marta SzafrańskaWierzbowa, 5
Poznań

sample108

e-masters.plGłogowska, 165
Poznań

sample108

Moderno Mundo Sp.z o.o.Firmowa, 10
Gądki

© Copyright 2023 | sbpkrakow.pl