Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz MazurekSzkolenia z zakresu obszaru, jakim jest prawo zamówień publicznych
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://www.kancelariamazurek.pl/

Dodano: 2024-03-20

Miejscowość: Warszawa

Adres: Grójecka 194

Kod pocztowy: 02-390

Telefon: 22 305 36 55
Prawo zamówień publicznych to skomplikowana i, jak inne gałęzie prawa, zmieniająca się dziedzina, która wymaga od praktyków ciągłego kształcenia i aktualizacji wiedzy. Szkolenia z tego zakresu są prowadzone dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w procesy zamówień publicznych, w tym dla pracowników administracji publicznej, przedsiębiorców, jak i dla prawników świadczących usługi prawne związane z tą dziedziną. Celem takich szkoleń jest przekazanie najnowszej wiedzy dotyczącej obowiązujących przepisów oraz rozwijanie umiejętności praktycznych, które również wykorzystuje się w zarządzaniu projektami i procesami zamówień publicznych.

Podstawą prawa zamówień publicznych w Polsce, a zatem także i każdego szkolenia z tego tematu, jest ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, która weszła w życie 1 stycznia 2021 roku. Zastąpiła ona dotychczasowe regulacje, wprowadzając szereg zmian i nowych rozwiązań, mających na celu usprawnienie i zwiększenie transparentności procesów zakupowych realizowanych za publiczne pieniądze. Wśród najważniejszych zmian znalazły się między innymi nowe zasady dotyczące planowania zamówień, nowe metody oceny ofert, a także zwiększenie roli dialogu technicznego oraz konsultacji rynkowych w procesie przygotowania zamówienia.

Szkolenie z prawa zamówień publicznych powinno więc obejmować szereg zagadnień związanych z tematem, w tym między innymi: zasady ogólne prawa zamówień publicznych, procedury udzielania zamówień, środki ochrony prawnej, a także zagadnienia dotyczące umów w sprawie zamówień publicznych. Ważnym elementem szkolenia jest również analiza najnowszych orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej oraz sądów administracyjnych, które mają kluczowe znaczenie dla interpretacji i stosowania przepisów prawa.

W praktyce, efektywne zarządzanie zamówieniami publicznymi wymaga nie tylko znajomości przepisów, ale również umiejętności ich zastosowania w konkretnych sytuacjach. Dlatego też, programy szkoleniowe często obejmują też studia przypadków i warsztaty praktyczne.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

ENDOARTEXPlac Czerwca 1976 r., 2
Warszawa

sample108

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz WieliczkoWólczyńska, 133
Warszawa

sample108

Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiAleja Solidarności, 119/125
Warszawa

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl