DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.Badanie głowy EEG • http://dobradiagnostyka.com.pl/
SZCZEGÓŁY:


WWW: https://dobradiagnostyka.com.pl/

Dodano: 2020-01-23

Miejscowość: Gdynia

Adres: Armii Krajowej 44

Kod pocztowy: 81-366

Telefon: 570-040-055
Badanie czynności bioelektrycznej mózgu jest w pełni bezpieczne oraz bezbolesne dla każdego pacjenta. Dzięki temu mogą z niego skorzystać nawet dzieci będące w różnym wieku. Badanie głowy EEG służy do diagnozowania zaburzeń w pracy układu nerwowego. Specjalnie do tego przygotowane urządzenie dokonuje zapisu fal mózgowych, które następnie są poddawane fachowej analizie przez lekarza. W ten sposób możliwe jest postawienie diagnozy lub uzupełnienie serii badań w zakresie funkcjonowania u danego pacjenta układu nerwowego.

W przypadku osób dorosłych i młodzieży badanie trwa około 20 minut. Nad poprawnością jego przebiegu czuwa technik. W klinice Dobra Diagnostyka istnieje możliwość nagrania obrazu fal mózgowych na płytę CD.

Kiedy wykonać badanie głowy?

Elektroencefalografia jest badaniem, którego wykonanie zaleca się w przypadku pojawienia się u pacjenta określonych objawów. Bardzo często korzystają z niego osoby uprawiające sporty kontaktowe, ponieważ w tych dyscyplinach zawodnicy są narażeni w sposób szczególny na mikrokrwawienia w mózgu. Podczas wykonywania badania elektroencefalografii pacjent musi mieć wyłączony telefon, ponieważ w przeciwnym wypadku zapis fal mózgowych może być nieprawidłowy.

Powodami wskazującymi, że warto wykonać EEG, są:

  • pojawiające się drgawki oraz napady padaczkowe,
  • stany pourazowe czaszki,
  • bóle i zawroty głowy oraz migreny,
  • zaburzenia snu,
  • neuroinfekcje,
  • wodogłowie,
  • utrata przytomności (bez względu na wiek pacjenta),
  • problemy ze wzrokiem i słuchem,
  • depresja.

Do skutecznego przeprowadzenia badania konieczne jest, by pacjent odpowiednio się do tego przygotował. Osoba zgłaszająca się na EEG musi być wypoczęta i wyspana. W zależności do rodzaju badania głowy poszczególne zalecenia mogą się od siebie różnić. Podczas ustalania terminu badania pacjent jest informowany o jego przebiegu oraz uzyskuje informacje, w jaki sposób powinien się do niego przygotować. Cena za EEG głowy zależy w głównym stopniu od tego, czy badanie jest wykonywane podczas czuwania pacjenta, czy w trakcie jego snu. Pacjent przed wizytą nie powinien przyjmować żadnych leków, w przypadku leczenia się na jakąkolwiek chorobę należy o tym poinformować lekarza.WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER

PODOBNE WPISYsample108

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz BehrendtFantazego, 1b
Pruszcz Gdański

sample108

MEDISS Gabinety StomatologiczneSłowackiego, 37a
Gdańsk

sample108

Apteka GEMINITrzy Lipy, 3
Gdańsk

© Copyright 2024 | sbpkrakow.pl